Три будинки в Помпеях, оздоблені унікальним живописом, знову відкрилися для відвідування після тривалої реставрації, на яку було витрачено 113 мільйонів доларів, повідомляє Artnet. Відновлювальні роботи тривали понад 40 років.

Фрески в кожному будинку (House of the Orchard, «Будинок закоханих» та House of Ship Europe) розповідають про повсякденне життя стародавніх римлян.

«Будинок саду», який розмальований фруктовими деревами і тваринами, був частково розкопаний в 1913 році, але цілком його вдалося звільнити від закам’янілого попелу в 1951-му.

«Будинок корабля» витягали з-під землі більше двох десятків років – з 1951-го по 1975-й. На стіні будівлі зображено великий вантажний корабель, а поруч з ним крихітні човни.

«Будинок закоханих» отримав свою назву через настінний живопис з написом: Amantes, ut apes, vitam melitam exigunt («Закохані, подібно бджолам, ведуть життя, солодке, як мед»). Будівля була розкопана в 1933 році, але землетрус 1980-го істотно її зруйнував.

Міністр культурної спадщини Італії Даріо Франкесчіні зазначив кропітку роботу великого числа професіоналів, завдяки якій вдалося досягти видатних результатів. Відкриття будинків говорить про завершення масштабного проекту Great Pompeii, який ЄС запустив в 2014 році.

Раніше натовпи туристів, екологічні катастрофи та не найкращі умови зберігання, привели те, що залишилося від міста, яке постраждало при виверженні Везувію в 79 році н. е., в жахливий стан навіть для руїн. Тому у 2010 році тільки 15% території стародавнього полісу було відкрито для відвідування. Зараз туристи зможуть побачити 70% міста.

Коментарі