У галереї Річчі Одді італійського міста П’яченца виявлена ​​робота Густава Клімта “Жіночий портрет”. Полотно було вкрадено з цього ж музею в 1997 році. Експерти встановлюють його справжність.

“Це був би найкращий різдвяний подарунок в історії”, – зазначила віце-президент галереї Лаура Бонфанті.

Картину знайшов садівник. Під час розчищення плюща у дворі музею він зауважив металеву панель в стіні. Відкривши її, він виявив сумку з картиною. Спочатку він  подумав, що це сміття, але потім я відразу ж подзвонив своєму керівництву.

За однією з версій поліції, картина пролежала в стіні 22 року. Злодії могли заховати її там, щоб забрати пізніше. Однак не змогли через посилені після крадіжки заходи безпеки.

Картина “Портрет жінки” австрійського художника була однією з найбільш розшукуваних. Її вартість оцінюється в 66 мільйонів доларів. Викрадення полотна вважалося одним з найбільш “гучних” і загадкових в XX столітті.

Крадіжка “Портрета жінки” була здійснена ​​22 лютого 1997 року, але поліція вважала, що полотно було вкрадено трьома днями раніше. Під підозру слідчих потрапили співробітники музею, але розслідування призупинили через нестачу доказів. Воно було відновлено в 2016 році. Тоді на залишеній рамі від картини виявили сліди ДНК злодія.

“Портрет жінки” Клімта вважається особливо важливим предметом мистецтва. Незадовго до його зникнення студент-мистецтвознавець зрозумів, що картина намальована поверх іншої роботи художника, яка раніше вважалася загубленою.

Коментарі