В Італії в 2018 році народилося 439 тисячі 747 дітей, що на 18 тисяч менше в порівнянні з 2017 роком. Про це йдеться в щорічній доповіді про народжуваність в країні, опублікованому Національним інститутом статистики – ISTAT.

У ньому наголошується, що в порівнянні з 2008 роком кількість зареєстрованих пологів скоротилося майже на 140 тисяч. При цьому число народжених первістків зменшилася на 79 тисяч.

В якості головних причин ISTAT називає тривале перебування молодих людей в сім’ях батьків, яке викликано рядом причин: роки навчання, труднощі, з якими доводиться стикатися при влаштуванні на роботу і нестабільність на ринку праці, викликана низькими темпами зростання економіки і невизначеністю її перспектив.

Середній вік жінок, які народжують першу дитину, становить 31,2 року. При цьому, якщо в 2010 році на кожну італійську жінку репродуктивного віку припадало в середньому 1,46 дитини, то тепер тільки 1,29.

Підраховано, що в цілому за останні 10 років падіння народжуваності в Італії склало близько 24 відсотка. Причому це, перш за все, стосується повністю італійських сімей. Так, згідно зі статистикою, в 2018 році в них народилося майже на 16 тисяч дітей менше у порівнянні з 2017 роком, що відповідає більше 85 відсоткам від загального скорочення кількості зареєстрованих дітей за рік.

ISTAT зазначає, що падіння народжуваності в Італії спостерігається і в цьому році: за попередніми даними, в період з січня по червень 2019 року число народжених дітей у країні скоротилося на 5 тисяч у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.