Коронавірус неабияк змінив пріоритети та звички не тільки пересічних громадян, але й зовнішню політику багатьох держав світу. Наприклад, завжди гостинний до туристів В’єтнам, сьогодні, 13 лютого, вирішив частково зачинити водний шлагбаум. Влада провінції Куангнінь заборонила італійському круїзному судну Aida Vita з тисячею європейських пасажирів захід у порт Кайлан у затоці Халонг, повідомляє VNexpress.

Адміністрація провінції пояснила відмову в швартуванні побоюваннями, пов’язаними з можливим поширенням коронавірусу, зазначивши, що Куангнінь межує з Китаєм, на території якого знаходиться центр спалаху захворювання.

На судні, що належить італійській фірмі, але виконує контракт з німецькою круїзної компанією, знаходиться 1 100 пасажирів з Європи, 95 відсотків з яких – громадяни Німеччини, повідомляє портал.

Глава групи, яка повинна приймати пасажирів круїзу у В’єтнамі від компанії Нгуен Куанг Тханг, заявив, що вони належним чином підготувалися до прийому лайнеру. Однак у четвер, коли корабель повинен був швартуватися в порту Халонга, стало відомо про рішення влади заборонити вхід. Туроператор заявив, що серед пасажирів судна взагалі немає громадян країн Азії.

Корабель вийшов 17 січня через порт індонезійського острова Балі, де взяв на борт нових мандрівників. Заплановані заходи в Китай та Гонконг скасовано ще до початку круїзу, тому судно повинно було побувати в дев’яти портах країн Південно-Східної Азії. Після стоянки в Халонзі лайнер повинен відпливти в Нячанг, а потім зайти в гавань міста Хошимін, повідомляє видання. Як тепер складеться маршрут, поки невідомо.

На рішення влади провінції Куангнінь вплинув візит в Халонг круїзного лайнера Diamond Princess і його доля після виходу з в’єтнамського порту: на даний час корабель знаходиться в карантині на рейді біля берегів Японії з декількома десятками заражених коронавірусом пасажирів, число яких щодня зростає.

Коментарі