Біля узбережжя Равенни у регіоні Емілія-Романья рибалки знайшли велитенську шкірясту черепаху, завбільшки майже два метри. Експерти називають такий вид черепах чужинцями. 

Нікола Рідольфі, ветеринар, який спеціалізується на лікуванні екзотичних тварин, зазначив, що цей вид черепах характерний для екваторіального поясу, Атлантичного та Індійського океанів. А їхня поява у Середземномор’ї може бути ознакою колонізації водного простору. 

Зустріч із живою здоровою шкірястою черепахою в Італії – рідкісна і хвилююча подія для науковців. Адже у ті нечасті випадки, коли їх бачили раніше, вони були або немічними, викинутими морськими хвилями на берег, або вже мертвими. Цього разу гігантська черепаха довжиною 1.80 метра і вагою 250 кг випадково потрапила в сіті рибацького судна в Чезенатіко.

Упійману черепаху оглянули біологи і, пересвідчившись, що вона у доброму здоров’ї і почувається чудово, вирішили негайно повернути назад у море. Аби оберегти  пластрон тварини від можливих ушкоджень деревиною судна, її обережно переклали на зручні матраци. І лише опісля відпустили. 

Шкірясті черепахи відносяться до одного з видів найбільших на Землі черепах. 

Коментарі