Днями виявилося, що сухий кашель, ломота та лихоманка – далеко не всі ознаки COVID-19. Британська асоціація отоларингології повідомляє – втрата нюху може стати одним із яскравих симптомів зараження коронавірусною інфекцією.

Вчені стверджують, що люди, у яких діагностовано COVID-19, можуть перестати відчувати смак їжі або розрізняти запахи (аносмія). Експерти пояснили, що висновок вони зробили на основі переконливих фактів, які мали місце у Південній Кореї, Китаї та Італії. Крім того, в Німеччині більш ніж у двох з трьох підтверджених випадків мала місце аносмія, пише ТАСС з посиланням на дані асоціації.

У Південній Кореї аносмія була однією з характерних ознак при легких формах зараження коронавірусною інфекцією. За даними асоціації, втрата нюху розвивається в 10-15% випадків при будь-яких штамах COVID-19, а також при зараженні більш ніж 200 відомими вірусами.

Раніше повідомлялося, що в програмі британської дослідницької групи hVIVO по розробці вакцини від коронавірусу погодилися брати участь більше 20 тис. чоловік. Програма передбачає зараження людського організму схожими штамами. Відзначається, що за свій внесок в медицину всі добровольці отримають виплату в розмірі $ 4,4 тис.

Коментарі