З 1 січня 2020 року всі коти Ломбардії повинні бути забезпечені мікрочіпом під шкірою, який дозволить легко їх ідентифікувати. Положення ініційовано регіональним ветеринарним планом суспільної охорони здоров’я на 2019-2023 роки. Попередження: зобов’язання не має зворотної сили – воно дійсне тільки для новонароджених кішок, придбаних з моменту вступу в силу вказаних заходів.

Як встановити мікрочіп і скільки він коштує? Провести процедуру має виключно ветеринар. Вартість може варіюватися в залежності від професіоналізму спеціаліста і оцінюється в діапазоні від 30 до 50 євро. Інтеграція підшкірного мікрочіпа вводиться за допомогою спеціального пристрою, схожого на шприц. Клінічні показники тварини, що піддається втручанню, вносяться до відповідної бази даних у реєстрі регіону Ломбардія.

Завдяки цим інноваціям стане можливим відстежувати загублених тварин і в короткі терміни повертати їх законному власнику. Особисті дані хазяїна кота чи кішки доступні тільки ветеринару.

Регіональний план включає також заходи по захисту домашніх тварин та стерилізацію і реєстрацію собак для демографічного контролю популяції. Головною метою цих нововведень є, перш за все, протидія розплодженню бродячих тварин.

Коментарі