«Ми затвердили указ щодо економічної сфери і можемо говорити про італійську модель стратегії правозастосування та про стратегію економічної політики для подолання цієї економічної та соціальної надзвичайної ситуації. Ми виділили 25 мільярдів євро на користь бізнесу та сімей. Ми намагаємося побудувати греблю для захисту бізнесу, родин та працівників. Ми хочемо, щоб Європа йшла за нами», – повідомив сьогодні на прес-конференції прем’єр-міністр Конте після Ради міністрів щодо реагування на надзвичайні ситуації зі здоров’ям та економікою, пов’язані з коронавірусом.

ДОХОДИ ВІД ГРОМАДЯНСТВА

Уряд на два місяці припиняє заходи, пов’язані з умовами, передбаченими доходами від громадянства, такі як негайна доступність для роботи та відданість діяльності громадських служб. З метою “боротьби з розповсюдженням вірусу шляхом обмеження руху фізичних осіб до строго необхідних випадків”, окрім зобов’язань, пов’язаних із використанням доходу від громадянства, заходи умовності та пов’язані з ним умови, що передбачені для одержувачів NASPI, призупиняються на два місяці. 

ФОНДИ СОЛІДАРНОСТІ 1,34 млрд. Уряд виділяє 1,337 млрд. на витрати фондів солідарності на надзвичайні ситуації Covid19 (протягом 9 тижнів). Ці пільги на підтримку доходу – читається – «визнаються максимальним лімітом витрат у розмірі 1347,1 млн. євро на 2020 рік. INPS контролює ліміт витрат. Якщо моніторинг покаже, що ліміт витрат також був досягнутий перспективно, INPS не розглядає подальші питання».

ФОНДИ ДЛЯ АНТИВІРУСНИХ ПЕРЕВІРОК ПОРТІВ ТА АВЕРПОРТІВ

Проект постанови “Cura Italia” передбачає спеціальні асигнування, які дозволять Міністерству охорони здоров’я наймати 40 лікарів, 18 ветеринарних лікарів та 29 технічних працівників для “посилення нагляду, гігієнічного контролю та профілактики в основних портах та аеропортах “.

ПІДТРИМКА РЕГІОНІВ

Більше ресурсів для місцевих органів влади для боротьби з надзвичайними ситуаціями на коронавірус: проект постанови “Cura Italia” передбачає різні заходи, починаючи від можливості, обмеженої до 2020 року, використовувати надлишки бюджету для фінансування поточних витрат, пов’язаних із спалахом. Доходи від дозволів на будівництво та штрафні санкції також можуть використовуватися в повному обсязі. Для регіонів також передбачається призупинення іпотечних кредитів до 2020 року та можливість використання заощаджень для пожвавлення економіки та підтримки економічних секторів, постраждалих від епідемії. Близько 340 мільйонів. Призупиняються також виплати статутного капіталу, який закінчується до 2020 року для муніципалітетів, які зможуть використовувати ресурси, приблизно 276 мільйонів, для подолання надзвичайних ситуацій. Всього це близько 600 мільйонів. Крім того, передбачений фонд у розмірі 80 мільйонів на санітарію та дезінфекцію офісів, середовищ та транспортних засобів провінцій, столичних міст та муніципалітетів, які також зможуть оплачувати понаднормову роботу муніципальній поліції без обмежень витрат.

ПРИЗУПИНЕНІ СУДОВІ СЛУХАННЯ

Слухання “у цивільному, кримінальному, податковому та військовому судочинстві до 15 квітня 2020 року” призупиняються. Це передбачає проект указу про коронавірус.  У регламенті визначено, що призупинення застосовується також до давності та строків максимальної тривалості попереднього ув’язнення та інших примусових та дискваліфікаційних заходів. Передбачається використання електронних повідомлень також у відміну від кримінально-процесуального кодексу.

ДОПОМОГА НА ДІТЕЙ

Сім’ї з дитиною до 12 років зможуть скористатися конкретними надзвичайними ситуаціями в Covid-19 та призупиненням шкільної діяльності з конкретної батьківської відпустки до максимум 15 днів з надбавкою, рівною  50% винагороди та умовного покриття внесків на соціальне страхування. Використання цієї відпустки «підпорядковується умові, що в сім’ї інший із батьків не отримує доходів у разі припинення трудової діяльності чи по безробіттю».

РОЗШИРЕННЯ В КОМПЕНСАЦІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЦІННЯ 

Проект постанови “Cura Italià” передбачає перенесення з 18 квітня на 18 червня граничного строку подання заяв до Фонду компенсацій для заощаджень, постраждалих від банківських криз. А також гарантує авансовий внесок у розмірі 40% від компенсації, узгодженої для тих, хто вже уклав цю практику.

Оплачені та внесені до сплати внески також не припиняються. Сімейні виплати внесків для домашніх працівників та опікунів призупиняються. 

Проект постанови “Cura Italia” передбачає призупинення платежів від 23 лютого по 31 травня, виплачені вітчизняними роботодавцями. Виплати будуть здійснюватися до 10 червня без штрафних санкцій та відсотків.

Коментарі