У прес-службі президента України сьогодні прозвучала заява про те, що Володимир Зеленський готовий відгукнутися на прохання Італійського уряду про допомогу. Найбільше країна Апеннінського півострову чекає від України відправлення лікарського десанту професіоналів.

Прохання про цільову допомогу на селекторній нараді президентові передав Арсен Аваков – міністр внутрішніх справ. Таким чином, Україна може приєднатися до низки держав, які вже прийняли участь у порятунку Італії у цій надзвичайно критичній та непростій ситуації.  

Володимир Зеленський припустив, що можливе відправлення до Апеннін бригади з кількох фахівців, зокрема, досвідчених анестезіологів. Але додав, що треба обов’язково подбати про найкращі умови роботи спеціалістів у Італії та достатній захист делегованих медиків. Заява, звичайно, справедлива, але з огляду на вкрай слабке технічне оснащення та засоби захисту лікарів у шпиталях України, трохи дивна.

Менше з тим, голова МВС додав і свої п’ять копійок, запропонувавши разом з лікарськими кадрами відправити до Італії ще й партію медичного спирту. Тому найближчим часом, ймовірно, до Апеннін стартує гуманітарна місія та важливий вантаж. У всякому випадку президент заявив про готовність до цього кроку.

Коментарі