Зустріч із українськими сучасними майстрами пера для українців в Італії завжди подія. Закономірно, що й приїзд у Мілан сучасної письменниці Юлії Мату також не пройшов повз увагу української громади. 

23 листопада у книгарні RED Feltrinelli на piazza Gae Aulenti Юлія Матту презентувала дві своїх книги “Багалія” та “Коли злітають літаки”. 

Моє знайомство з Юлією Матту відбулося два з половиною роки тому. Тоді я започаткувала у ФБ акцію “Продай свою книгу – допоможи сиротам Авдіїївки”. Розпочату мною благодійну ініціативу підтримали дві колеги в Італії та кілька десятків письменників із України. У рамках акції Юлія Матту виставила на продаж і продала свою першу книгу “Жашківські равлики”.

На презентації у Мілані письменниця розповіла історію свого творчого шляху. Юрист за фахом, 2014 року вона вирішує залишити роботу у Міністерстві соціальної політики.

Юля самостійно займається вивченням англійської мови і розпочинає творчу діяльність.

Працюючи над своєю першою книгою Юлія Семиряд (справжнє прізвище письменниці), побоюючись, аби не осоромитися, якщо її твір читачам не сподобається, обирає псевдонім Матту.

Книга “Жашківські равлики” виходить друком 2016 року. І, попри усі застороги авторки, знаходить вдячні відгуки у читачів. Більше того, в українське містечко Жашків на Черкащині її запрошують не лише з презентацією книги, а й як викладача англійської мови для дітей та дорослих. 

З цього моменту закручується і Юлина волонтерська діяльність: вона навчає англійської мови переселенців зі сходу України – дітей і молодь з інвалідністю. 

2018 року Юлія Матту починає працювати в Київській районній бібліотеці ім. О. Герцена на посаді бібліографа, як журналіст співпрацює з різними українськими виданнями.

Того ж року виходить Юлина книга “Багалія”, 2019 – “Коли злітають літаки”. 

2019 року, за підтримки газети “Культура і життя” письменниця започатковує авторський проект “Бібліотечний туризм”. Серед кількох європейських бібліотек Юлії вдалося дослідити й бібліотеки Мілану: історичні бібліотеки – моди та Брера.

На зустрічі з Юлією Матту українці Мілану висловили сподівання, що її наступною книгою буде книга про Мілан. 

“Ви вірите в те, що ми не самостійно досягаємо всього, чого прагнемо? У складні життєві моменти, якщо прислухатись, можна навіть почути шурхіт за спиною, а іноді й отримати копняка, щоб вже напевне долетіти до поставленої цілі відповідно до заданої траєкторії… ” – стверджується в анотації до книги “Багалія”.

Як досягати поставлених цілей її авторка знає з власного досвіду. 

Леся Олендій