Згідно опитуванню, у дев’яти випадках з десяти учні римських шкіл та інших закладів освіти прямо зараз потерпають від холоду. Чому класи не опалюються? Виявляється, причина полягає у тому, що нагрівальні прилади та батареї не працюють належним чином. Студенти заявляють про те, що радіатори майже холодні, вірніше, вони обігрівають класні кімнати вибірково.

В зв’язку з цією обурливою ситуацією вчителям нічого не залишається, як дозволяти учням та студентам сидіти у класах, не знімаючи верхнього одягу – теплих курток, шапок та навіть рукавиць. Більше того, у приміщеннях деяких шкіл настільки незатишно, що гинуть навіть кімнатні рослини. Що це – самодурство чи необачна економія?

При цьому заняття для всіх продовжуються – лише 11% учнів по причині нелюдського холоду у класах вимушено залишаються удома. А зачиняється взагалі незначна кількість шкіл – всього 4%.

La Repubblica зазначає, що подібна ситуація викликає масове невдоволення. Прогнозовано, в учнівських колах зріють протестні настрої, навіть 19% викладацького складу приєдналися до поки що непублічних страйків місцевого рівня. Постійно виникають стихійні збори, часто пишуться листи на ім’я дирекції закладів. Поки що ці міри не знайшли відгуку, але довго так продовжуватися не може – учні та студенти вже готові до більш рішучих дій.

Коментарі