У водах ріки По в районі Павезе рибалка упіймав гіганського сома.

Фабіо ще з дитинства виховував пристрасть до риболовлі. У ставках біля дому він залюбки ловив рибу разом із батьком. Згодом улюблене заняття переросло в хобі. 

Минулого тижня 31-річний робітник Фабіо Фарагі та його наречена, 29-річна Джаада Тонда, обидвоє з Волпіано, разом із чотирма іншими друзями, у водах По, в районі Павезе, виловили гігантську рибу-торпеду довжиною два метри і  25 сантиметрів. “Насправді ми її не зважували, але зразок такої довжини може становити від 60 до 70 кілограмів і навіть більше”, – підрахував Фарагі.

Одного з рибних “монстрів” у водах По, де їх розвели наприкінці 50-х рр. минулого століття, рибалках вдалося зловити технікою “зламу”. Рибалка на сома не така, як інші, тут потрібне велике терпіння. Як пояснює Фарагі, це нічна риба, тому приманки на неї кидаються вночі і чекається оповіщення сигналізатора. Коли він клацає, це означає, що сом взяв приманку. Потім рибалки стрибають у човни або на плоти і починається виснажлива битва з гігантською рибою.

“Він тягнув нас вниз за течією щонайменше два кілометри, потім, на щастя, втомився, раз у раз ривки перемежовувалася із зупинками до того моменту, коли нам вдалося, запустивши двигун, завантажити його на човен і дійти до берега”, – розповідають рибалки.

“Це, безумовно, хвилюючі моменти, – зізнається Фарагі, – ще й тому, риболовля – моє хобі, розвага, яка витягує мене з міста, щоб побути в контакті з природою, поспілкуватися з друзями два-три рази на місяць”.  

У “великій річці” присутність торпеди вважається шкідливою для інших видів риб.  Але це також один із видів, який найбільше жадають браконьєри. Вони ловлять їх великими сітками, скинутими на світанку, а потім поспішають порозрізати та заморозити. Однак споживання цієї риби поза будь-якими правилами гігієни може бути небезпечним.

Торпеди прямують з-за кордону, з Франції до східних країн, а потім продаються або подаються як інші риби, безумовно, більш цінні. 

Коментарі