Італійські вчені виявили співучасть кишкової бактерії у виникненні інфаркту. Дослідження показали, що кишкова бактерія Escherichia coli насправді циркулює в крові пацієнтів, а також присутня в непрохідній артерії, що викликає серцевий напад.

Про відкриття стало відомо в European Heart Journal. Воно є результатом досліджень 150 науковців під керівництвом Франческо Віолі, директора 1-ї медичної клініки університетської лікарні Умберто I (Clinica Medica del Policlinico universitario Umberto I). 

Відкриття може спонукати до розробки препаратів від серцевого нападу, але перш за все профілактичної вакцини для осіб, які входять у групу ризику.

“Ми покладалися на інтуїцію, що деякі кишкові бактерії можуть відгравати роль у розвитку інфаркту, – пояснює Франческо Віолі в інтерв’ю ANSA. – Це стало відправною точкою дослідження, яке тривало понад чотири роки. За цей час виявили, що у пацієнтів з інфарктом спостерігалися зміни в кишечнику та одночасно бактерії E. coli в крові та тромбі. Наші висновки узгоджуються з результатами інших дослідників із США, які виявили в крові хворих з інфарктом кілька кишкових бактерій”.

Італійці дослідили 150 осіб: 50 з інфарктом, що прогресував, 50 хворих на серце, але без інфаркту та 50 здорових осіб (контрольна група). Кишкову паличку виявили ​​лише в крові пацієнтів, які потрапили до лікарні з гострим інфарктом. У двох інших групах – здорових суб’єктів контролю та пацієнтів із серцевими захворюваннями, що загрожують інфарктом її не знайшли. 

Потім фахівці вивчали інфаркт на мишах, яким вводили кишкову бактерію, і бачили, що навіть у тваринній моделі бактерія проявляється в сітках тромбу.

Нарешті, фахівці побачили, що інфаркт можна зупинити на експериментальному рівні за допомогою специфічної молекули, яка не дозволяє бактерії зв’язуватися з імунними клітинами, наявними в артерії, де відбувається утворення тромбу.

“Наступні кроки, – підсумовує Віолі, полягають у тому, щоб перевірити, чи може інгібітор, протестований на тваринах, стати екстреним лікуванням при інфаркті, щоб заблокувати тромб, і чи конкретна вакцина проти E.coli може працювати у профілактиці інфаркту”.

Коментарі