У регіоні П’ємонте зафіксовано численних хижаків і шість з них знайдено мертвими. П’ємонтівські вовки перетворюються у політичну проблему.

Віце-президент і регіональний радник з гір Фабіо Кароссо звернувся до міністра Серджіо Коста та префектів всіх провінцій П’ємонте: “Вовки збільшилися, ми максимально вирішуємо питання їх присутності на нашій території та його небезпеку з метою досягти рішення, яке гарантує мирне співіснування цієї тварини з людиною.

На жаль, наші дії дуже обмежені, оскільки цей вид захищений законодавством ЄС та національним законодавством. План потребує повторного обговорення з врахуванням зміни звичок хижака”.

На думку багатьох, вовк “урбанізувався”. Тому, як зазначає Кароссо, необхідно пояснити фермерам рівнини як захищатись від нападів, використовуючи електрифіковані огорожі та собак-охоронців.

Цими днями в провінції Асті проведено ряд зустрічей з участю представників – префектів, провінцій, спілок муніципалітетів та гірських спілок, органів управління парками, лісової поліції, ветеринарної служби Asl та асоціації фермерів, пастухів і мисливців.

Натомість наукове означення проблеми було надано дослідниками Life Wolf Alp.

“Наша мета – досягти правильних відносин між навколишнім середовищем та присутністю вовка, – наголошує Кароссо -. Ось чому я попросив усі сторони оцінити проблему збільшення кількості вовків. У мене є дані від дослідників Life Wolf Alps, сподіваюся, вони достовірні”.

Згідно з моніторингом мережі Lupo Piemonte, яка проводила дослідження 2017-18 рр. інституційно-науковим шляхом, в альпійському регіоні П’ємонте зафіксовано 33 зграї та 2 пари, за мінімальною оцінкою 195 вовків. У провінції Турин – 13 зграй та одна пара (з них одна зграя та дві пари потребують підтвердження), загалом щонайменше 77 вовків, також враховуючи зграю, задокументовану у Валь Соані в Національному парку Гран-Парадізо (Val Soana dal Parco Nazionale del Gran Paradiso).

Засідання щодо врегулювання даної проблеми віце-президент регіону Кароссо запланував також 31 січня уТурині. 

Коментарі