У регіоні Ломбардія, на допомогу у боротьбі з пандемією коронавірусу, облаштували чотири польових лікарні. Останню з них, у Кремі, підготували у рекордно короткий час. Інші три лікарні, створені армією у П’яченці, Кремоні та Бергамо, вже працюють.

Військовий польовий госпіталь в Кремі побудовано за наказом міністра оборони Італії Лоренцо Геріні. Це одна з чотирьох польових лікарень, які працюють на передовій: минулої неділі таку ж облаштували у П’яченці. Її створили всього за 72 години, а медичну допомогу в ній надають військові медики. Госпіталь у Кремоні постав завдяки італійській асоціації Alpini. Натомість лікарню в Бергамо за підтримки військовослужбовців обладнала американська громадська організація.  

Збройні сили беруть участь на різних фронтах у боротьбі із кризою здоров’я, пов’язаною з Covid-19. Понад 140 лікарів та військових медичних сестер працюють на підтримку цивільних лікарень, особливо в Ломбардії.  До них додаються структури армійського лікарняного центру Баджіо в Мілані та військової поліклініки Челіо у Римі. 

Тим часом сьогодні закінчується термін дії надзвичайного працевлаштування 120 лікарів та 200 військових медичних сестер, з тимчасовим та позаштатним набором на період в один рік.

Інше питання щодо облаштування лікарень стосується виробництва приладів для потреб інтенсивної та субінтенсивної терапії на національному рівні.  Завдяки персоналу компанії Defense Industries проведено інтервенцію на підтримку італійської компанії Siare з Болоньї, яка виробляє вентилятори легень. У даний час вона ефективно збільшує виробництво вчетверо. 

Крім того, військовий фармацевтичний хімічний завод у Флоренції виробляє дезінфікуючі засоби, що доставляються в лікарні першої необхідності. В даний час виробництво сягає 2000 літрів на день.