Сьогодні, під час проведення розкопок у древньому місті Остія, археологи Болонського університету знайшли рештки храму невимовної краси. Це не що інше, як «будинок» бога Мітри, якому 1 600 років тому поклонялися представники великої Римської імперії. А першим народом, що признав божество світла, згідно історичних відомостей, були древні перси.

Цікаво, що римляни славили Мітру поряд з Кроносом – грецьким богом часу та землеробства. Доказом цього є старовинна табличка з написом, знайдена на території храму. Як говорять історики, подібні споруди прийнято розміщувати під землею, де й знайшли її археологи. Божество було головним персонажем у давньоримських містеріях. Більше того, вчені підозрюють, що храм використовували дуже активно і навіть проводили під його склепіннями церемонії посвячення та криваві ритуали, регулярно приносячи в жертву тварин чи людей. Тут же знайдено глибокий колодязь та клумбу, у якій, ймовірно, вирощували таємничу священну рослину.

Археологів вразила розкіш храму: підлога головного залу споруди викладена мармуровими плитами різного кольору, а стіни прикрашені філігранною ліпниною. За легендою, Мітра був прекрасним мисливцем та завжди подорожував зі своїми факелоносцями. Саме такі сюжети зображено на древніх стінах храму.

Ця важлива знахідка проливає світло на теологічні уявлення та культурне життя імперії, яку давно поглинули піски історії.

Коментарі