У Лігурії зафіксовано перший випадок одужання від коронавірусу завдяки експериментальному препарату Remdesivir.

Перший пацієнт, інфікований коронавірусом, офіційно вилікувався в Генуї.  Маттео Бассетті, директор клініки інфекційних хворіб лікарні Сан-Мартино в Генуї, повідомив про це під час прес-конференції з президентом Джованні Тоті та іншими керівниками охорони здоров’я Лігурії.

“У нас перше справжнє зцілення, підтверджене двома тампонами, обидва негативні, – зазначив Бассетті – пацієнт 79 років, госпіталізований 7 березня.  Тепер він може повернутися до свого будинку в Ломбардії”.

Важлива новина полягає в тому, що чоловік лікувався Remdesivir, експериментальним препаратом проти еболи, замовленим Сан-Мартино безпосередньо у Вашингтоні, де він виробляється.

“Здається, він працює, – каже Бассетті, – і це викликає у нас радість”.  Лікар заявив, що надійдуть інші запаси препарату, які продовжуватимуть використовувати разом з іншими, такими як Tocilizumab дляпацієнтів, госпіталізованих у Генуї. Tocilizumab, зазвичай застосовується проти артриту, але корисний він і для боротьби із запаленням легенів.

 “Спектр проявів дуже мінливий: він залежить від людини, яка навряд чи помічає, що має цю інфекцію, до форм дуже агресивної певмонії. Не потрібно боятися, страх штовхає на нераціональні кроки, такі як поспішати до відділення швидкої допомоги “, – додав начальник Сан-Мартино, який завжди просив не поширювати необгрунтовану тривогу.