Італія готова евакуювати близько півсотні своїх громадян з китайського Уханю, який нещодавно став епіцентром спалаху нового коронавирусу. Про це заявив заступник голови МОЗ країни П’єрпаоло Сілері.

В середу МЗС Італії повідомило, що в четвер заплановано до вильоту прямий рейс, який призначений для евакуації італійців, перебуваючих в Ухані. Міністр пояснив – наразі група посадовців працює над тим, щоби протягом 48-72 годин громадяни Італії повернулися на Батьківщину.

За словами П’єрпаоло Сілері, італійська влада планує здійснити цивільний рейс «під військової егідою». Раніше глава кризового центру МЗС Стефано Веррекк’я заявив, що в Ухані знаходиться близько 70 італійців. На щастя, поки що всі вони здорові. Але, незважаючи не це, враховуючи двотижневий інкубаційний період небезпечної хвороби, по прильоту люди примусово будуть поміщені у карантинну зону.

У свою чергу, директор національного інституту інфекційних захворювань Ладзаро Спаланцані в Римі, Джузеппе Іпполіто, стверджує, що італійці, які приймуть рішення повернутися на Батьківщину, «не будуть поміщені до карантинного боксу в автоматичному режимі». Тож чиїм словам вірити – невідомо.

Тим часом МОЗ Італії звітує, що перевірка всіх випадків, пов’язаних з підозрою на зараження 2019 nCoV, не виявила на Апеннінах захворювань, збудником яких є новий тип вірусу.

Коментарі