Щороку 13 грудня в Італії вшановують святу Лючію, християнську мученицю та покровительку кількох італійських міст.

Згідно з переказами, Лючія несла їжу та допомогу християнам, які ховалися в катакомбах сіцилійського міста Сіракузи. Аби принести якомога більше їжі, вона використовувала корону зі свічок, що освітлювала їй шлях, залишаючи руки вільними. 

Вшанування святої Лючії припадає на день зимового сонцестояння – найкоротшого дня року. Це свято сигналізує про наближення Різдва. 

Свята Лючія схожа на українського Миколая: у ніч на 13 грудня свята приносить у будинки дітей подарунки та ласощі. 

В окремих північних районах вона також відома як свята заручених пар і дівчата, згідно з місцевим звичаєм, 13 грудня повинні подарувати своїм коханим мигдальний торт.

В Італії день святої Лючії відзначається здебільшого святковими ярмарками, на яких відвідувачі можуть придбати різноманітні солодощі та інші гастрономічні смаколики, іграшки для дітей, подарунки для себе, рідних та друзів. 

Одним із найстаріших ярмарків Європи, який щорічно працює щодня протягом грудня включно до Дня святого Стефана, 26 грудня, є святковий ярмарок у Болоньї. Цьогоріч болонська фієра відкрилася 17 листопада і продовжується щодня з 8:30 до 21:00.  

Ярмарок Fiera di Santa Lucia у Болоньї має давню історію. Започатковано його ще 1796 року перед однойменною церквою. Згодом перенесли туди, де він відбувається й зараз – під аркаду.

Болонья, як і Неаполь знані найдавнішими традиціями у будівництві різдвяних шопок  – найвигадливіших містечок-сцен народження Сина Божого.  

У Мілані з нагоди святої Лючії на Дарсені 6 грудня почало працювати святкове містечко Святої Лючії: з 15 до 21 год з понеділка по п’ятницю, а у вихідні та святкові дні з 11 до 21 год. Святкове містечко Святої Лючії можна відвідати включно по 6 січня. 

Для дорослих тут облаштують плаваючий будинок Святої Лючії, в якому знаний італійський виробник Galbani запропонує дегустацію солодощів з підписом святої.

13 грудня, у день Святої Лючії, завдяки проекту Regalami, на Дарсені з’явиться стіна довжиною тридцять метрів, зроблена з подарункових пакетів. 

У містечку Святої Лючії діти зможуть зустрітися з улюбленими героями мультфільмів, такими як Маша та Медвідь, Шрек, Бджілка Майя, Елвін Суперзірка та іншими, віддати в пожертву свою іграшку й отримати подарунок. 

Якщо у дитини немає іграшки, вона за мінімальну пожертву у розмірі 5 євро однаково може отримати подарунок.

Кошти та зібрані подарунки будуть передані OBM Onlus дитячій лікарні Buzzi в Мілані.

У Бергамо цьогоріч святу Лючію вшанують численними культурними заходами, спеціально організованими для дітей – у музеях та виставами у театрах.  

Леся Олендій

Коментарі