Асоціація Altroconsumo, яка проаналізувала понад тисячу супермаркетів, виявила найдоступніші поміж них. Дивно, чому в список лідерів не потрапив супермаркет Tigros, у якому й ціни “не кусаються” і пропоновані покупцям продукти хорошої якості. Очевидно, лише тому що у Tigros не така широка мережа, як, скажімо, у Carrefour чи Esselunga. 

Рейтинг Altroconsumo склали понад тисяча супермаркетів на загальну кількість понад 1 мільйон і 300 тисяч зафіксованих цін. Асоціація зазначає, як, обираючи супермаркет для закупівлі, можна заощадити до 1200 євро на рік. 

Більшість споживачів купують змішані продукти. Деякі вирішують купувати тільки брендові товари або товари торгової марки (лінія, що має логотип мережі магазинів), а хтось обирає товари за супер-знижками.

Опитування Altroconsumo орієнтувалося лише на італійські бренди. Найдешевшому супермаркету для кожного виду покупок було присвоєно 100 балів.

У групі “змішані покупки” за низькими цінами знаходиться Famila Superstore, за нею йде Auchan із 102 балами. Сходинку найдорожчого зайняв Carrefour Market із 122 балами. У списку “фірмових товарів” лідирує Esselunga зі 100 очками, її наздоганяє Famila Superstore із 101. Найдорожчим завжди залишається Carrefour Market із 109 балами.

У групі “покупки з поміткою торговий бренд” найвигіднішим є гіпермаркет Conad. Esselunga здобула останнє місце. Якщо ж брати до уваги покупки з “дисконтними” цінами, по 100 балів отримали Aldi та Eurospin. А найдорожчим поміж “дешевими” є Conad.