За даними на ранок п’ятниці загальне число хворих на новий коронавірус COVID-19 по всьому світові склало більше 250 тисяч чоловік, а число жертв пандемії – понад 10 тисяч.

За останні 24 години перші випадки зараження коронавірусом виявили в африканських країнах Чад і Нігер. У Тунісі і Перу підтвердили перші смерті від COVID-19. За показником смертності від пандемії Італія випередила Китай, де вперше стався спалах епідемії в кінці 2019 року. Загальна кількість померлих на Апеннінах досягла 3 405 людей, тоді як в Піднебесній жертвами коронавірусу стали 3 248 осіб.

Через загрозу поширення інфекції по всій планеті скасовуються масові заходи, наприклад, багато масштабних спортивних турнірів, а також культурні події, зокрема «Євробачення», та економічні форуми переносяться або відміняються зовсім. Спортсмени та театральні актори змушені йти у безстрокові відпустки.

У багатьох країнах через розвиток пандемії закриваються ресторани і торговельні центри. Увечері в четвер IKEA оголосила, що через коронавірус припиняє роботу магазинів по всьому світові. Через COVID-19 в Туреччині закривають всі мечеті. Ряд країн частково або повністю блокує кордони, рекомендуючи іноземним туристам залишити територію. Деякі держави вводять на своїх теренах комендантську годину. До речі, мова про це ведеться й в Україні, хоча остаточне рішення ще не прийнято.