Працівники залізничного транспорту Італії опівдні почали загальний двогодинний страйк, який було оголошено провідними галузевими профспілками після аварії високошвидкісного поїзда поблизу міста Лоді на півночі країни.

Страйк проводиться на знак поваги до людського життя і солідарності з родинами двох залізничників, які загинули в результаті аварії. Участь в ній беруть представники всіх компаній галузі, що працюють як на національному, так і на місцевому рівні. Оголошуючи акцію, керівники профспілок підкреслили виняткову серйозність інциденту.

У четвер вранці поїзд «Червона стріла» (Frecciarossa), який прямував з Мілану в Салерно на швидкості 290 км на годину, зійшов з рейок біля Лоді. При цьому локомотив вилетів далеко за межі залізничних шляхів, а один вагон перекинувся. В результаті аварії загинули два машиніста, постраждала 31 людина. Залізничне сполучення на цій ділянці шляху досі призупинено. Аварія біля Лоді стала першим випадком з людськими жертвами на високошвидкісній залізничній магістралі в Італії.

Прокуратура Лоді відкрила справу за фактом загибелі людей. Національна компанія «Італійська залізнична мережа» почала відомче розслідування всіх обставин, що призвели до надзвичайної ситуації. Згідно з інформацією зі слідчих органів, в якості основної можливої причини аварії розглядається несправність залізничної стрілки, через яку поїзд зійшов з головного шляху.

Президент Італії Серджо Маттарелла в четвер висловив співчуття у зв’язку з загибеллю двох залізничників. Глава держави закликав з’ясувати причини інциденту, щоб забезпечити право громадян на безпеку транспорту.

Коментарі