Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейесус похвалив Італію за хоробрі кроки по боротьбі з розповсюдженням коронавірусу. Про це він написав у своєму акаунті в Twitter.

У ніч на неділю, 8 березня 2020 року, прем’єр Італії Джузеппе Конте підписав декрет, який зачіпає область Ломбардія, а також 14 провінцій, включаючи Емілію-Романью, Марке, П’ємонт і Венето. Документ ще не вступив в силу, але від завтра почне діяти. У першу чергу, декрет вводить обмеження на пересування людей країною. Зокрема, перший пункт говорить: «Уникати будь-якого пересування фізичних осіб щодо в’їзду та виїзду, а також всередині зазначених територій, за винятком пересувань у разі задокументованої необхідності, викликаної роботою, вимушеними ситуаціями або за станом здоров’я». Людям, які мають симптоми респіраторних захворювань і температуру вище 37,5, пропонується не виходити з дому. Скасовуються всі конгреси, заходи і маніфестації без виключення, закриваються кінотеатри, музеї і театри.

Тедрос Гебрейесус у своєму пості наголосив: те, що роблять італійці – справжня жертва. ВООЗ висловлює свою солідарність з Італією і продовжує підтримувати країну. Наразі у державі 7 375 хворих, що автоматично виводить Італію на друге місце по захворюваності COVID-19 у світі. У критичному стані знаходиться 650 людей, 366 померло (на 133 більше, ніж добою раніше), а вилікувалося 622 особи. Можна припустити, що саме зараз країна Апеннінського півострову переживає пік епідемії, як це колись було у Китаї.

Коментарі