У пошуках кращого життя люди покидають рідні домівки, роками насиджені місця та від`їзжають на чужину. Недоля змушує нещасних забувати про власну безпеку та кидатися у прірву невідомого.

Наприклад, мігранти з країн Африки нерідко користуються сумнівними способами перевезення, які приводять до катастроф та смертей. Варто згадати резонансний випадок, що стався влітку у небі Великобританії. Тіло на смерть закрижанілого кенійця, що волів нелегально перетнути кордон та висадися у аеропорту Об’єднаного Королівства, випало з літака і приземлилося прямо на газоні одного з місцевих жителів.

Біля берегів Лампедузи, 24 листопада цього року також сталася трагедія за участю нелегальних мігрантів. Судно, що перевозило людей, почало подавати сигнали SOS 23.11. Допоки катери італійської берегової охорони прибули на місце, човен перевернувся. Врятувати вдалося 149 чоловік, яких доставили у порт острова Лампедуза.

Хоча прикордонники стверджували, що вижили всі нелегали, самі постраждалі наполягали, що недорахувалися 20 чоловік. По тривозі була піднята авіація, зокрема, вертоліт ВМС і два кораблі.
Пошуково-рятувальна операція триває досі, хоча складні погодні умови неабияк заважать її проведенню, але поки що знайдено тільки сім загиблих, серед яких три жінки. Тіла дістали з води поблизу Сицилії, дещо південніше острова.

Звичайно, воли не ревуть, як ясла повні, але й наражати себе на небезпеку – не вихід із скрутного становища, адже щонайменше половина подібних нелегальних перевезень закінчуються летально.

Коментарі