Сьомого березня 48-річна молдаванка повернулася з Мілану з симптомами хвороби, а згодом, вже вдома, у неї виявили коронавірус. Те, що недужа вирішила летіти до своєї країни, прем’єр-міністр Молдавії Іон Кіку вважає верхом безвідповідальності, адже вона наразила на небезпеку сотні тисяч громадян і стала першою людиною, інфікованою COVID-19, у цій державі.

Проте, суть не у цьому. Син хворої сьогодні виступив з промовою, звинувативши у скандальній ситуації італійських лікарів. Нібито жінка не втекла, а її просто виписали з лікарні Бергамо, завіривши, що ніякої коронавірусної інфекції у неї немає. До цього заробітчанка втратила роботу доглядальниці – нещодавно хазяї заявили молдаванці, що більше не потребують її послуг.

Таким чином, жінка залишилась у буквальному сенсі на вулиці – хвора, без роботи та медичної допомоги. Тому, зазначив син, їй нічого не залишалося, як купити квиток на літак, що відлітав у Кишинів. У Молдавії вона відразу звернулася до медичної установи, де у хворої діагностували COVID-19. Син жінки наголошує, що італійські лікарі проявили злочинну халатність, відмовившись допомогти пацієнтці, замість того, виписавши її. Чоловік вимагає міністерство охорони здоров’я зв’язатися з клінікою у Бергамо, щоб там прояснили ситуацію та признали свою вину.

Наразі молдаванка знаходиться у дуже важкому стані в реанімації Кишенева. До того ж, частина пасажирів, що летіли з нею одним рейсом, вказали невірні дані у епідеміологічних картах та розбіглися хто куди. Зараз поліція розшукує їх, адже ці люди можуть розносити хворобу далі.

Коментарі