Різдво в Італії прийнято святкувати в родинному колі, а Паску з ким завгодно. Проте святкування з рідними не передбачає обов’язкову прив’язку до домівки. Ми підібрали для вас кілька пропозицій святкування італійського Різдва у мандрах. 

На лижі!

Любителі катання на лижах чудово і економно можуть відпочити на плато Брентоніко (у Трентіно), плато Толмецо (у Фріулі), Піла (у Валь-д’Аоста) та Андало (в Трентіно).
Казкову Різдвяну атмосферу серед снігу пропонує Кортіні д’Ампеццо, де також працює  різдвяний ярмарок. 

Неосередньовіччя Граццано Вісконті

В останні роки Різдво в маленькому селі Граццано Вісконті сягнуло найвищої позначки популярності. Атмосферу свята тут творять Різдвяний ярмарок із ретельно відібраними експонентами та будинок Баббо Наталє, чортове колесо та елегантні атракціони, жонглери та вуличні художники. Але справжня привабливість Різдва в Граццано – його місцерозташування: чудове помістя, датоване 1300-ми роками в оточенні парку та неосередньовічного села, зведеного на початку 1900-х років із будівлями та будинками, розписаними зовні, майстернями та брукованими вулицями.

Вечірка у Фінале Лігуре 

У час Різдва Фінале Лігуре протягом багатьох років приваблювало до себе 30 000 відвідувачів. Кожні вихідні, включно до 6 січня тематичні ринки пропонують широкий асортимент товарів із дерева, ароматичні рослини, різдвяні торти.

У наметі на сільській площі проходять концерти, танцювальні чи циркові шоу, а Баббо Наталє запрошує дітей на сувенірну фотографію та спробувати майстерність у малюванні. Тут дітям пропонують проїхатися верхи на поні, покататися на ковзанці. Крім того, маленьким потягом можна вирушити до Фіналімаріни та Фіналборго, одного з найкрасивіших сіл Італії, з римськими мостами, бароковими церквами, фресковими будівлями, алеями та невеликими площами з мистецькими крамничками.

Середньовічні фестивалі Сієни

У Сієні варто побувати хоча б тому, аби відвідати фортецю, зведену Козімо І Медичі у середині шістнадцятого століття. У її садах, захищених цегляними бастіонами, до 6 січня працюватимуть святкові торгові майданчики, ігрове містечко для дітей, дегустаційні магазинчики.

Орвієто: між джазом та підземним вертепом

Перед міським собором відбуватимуться концерти найкращого італійського та міжнародного джазу. А середньовічний квартал подарує насолоду споглядання підземелля святого Патріка, освітленого за новими технологіями. 54-метрове сховище ХУІ століття – бажання папи Климента VII задля порятунку міста у випадку облоги. У сучасності, в час Різдяно-новорічних святкувань, воно перетворюється в ефектне Вефлеємне арт-містечко.  Між сходами та похилими проходами, відвідувачі  потраплятимуть в підземні надра, занурюючись в добу Ренесансу, Середньовіччя та Етруски. Персонажі сцени народження Сина Божого виставлятимуться в соломі або тканині, анімовані електронними пристроями.

Торре-дель-Моро: шоу Баббо Наталє

25 грудня (зачиняється о 16.30!) у Торре-дель-Моро фунікулером можна піднятися на вершину, щоб звідти помилуватися міськими видами. А на Пьяцца-дель-Пополо жителі та гості міста побачать спелеологів Баббо Наталє, що звисають з мотузок. Ті, хто відвідає Торре-дель-Моро 6 січня не повинен пропустити порятунок Бефани, що, за традицією, опинилася на вежі церкви святого Андреа.

Пезаро-Урбіно: по дорозі між селами

Різдво, якого ви не очікуєте, – це ініціатива, що об’єднує 18 сіл та містечок провінції Пезаро-Урбіно в єдину “вулицю свят”: від пагорбів до Адріатики. Минулого року тут побувало понад 300 тис. відвідувачів. Розпочати можна з ковзанки у формі серця в центрі міста Пезаро.

В Урбіно у дев’ятнадцяте в ренесансному центрі міста організована “Вулиця вертепів”.  Натомість Різдво у Фоссомброне пропонує вуличну їжу, ілюмінації, костюмованих персонажів та єдиного Баббо Наталє в каное. 

Саленто: “морські” вертепи
Святкові дійства в Трікасе, древньому, благородному містечку, поруч із блакитними та скелястими бухтами нижнього узбережжя Саленто пропонують один із найкрасивіших  живих вертепів. Тут сотні аборигенів протягом сорока років збираються на горі Орко, відтворюючи 26 сцен Євангелія та презентуючи давні ремесла регіону.

Коментарі