Один з найбільших і найцінніших об’єктів в історії світового живопису – робота да Вінчі «Таємна вечеря» – стане трохи доступнішою для туристів та всіх бажаючих. З нагоди виходу фільму, присвяченого італійському генію, в Мілані обіцяють влаштувати безкоштовний огляд фрески.

2019 рік був оголошений Роком Леонардо да Вінчі. З цієї нагоди вийде на широкі екрани в десятках країн світу фільм, присвячений художнику, – «Io, Leonardo». Картина виходить в прокат вже другого жовтня, а через кілька тижнів сотні поціновувачів класичної італійської живопису зможуть помилуватися фрескою «Таємна вечеря».

Організатори заходу – компанія Sky Arte і Музейний центр Ломбардії. Безкоштовні вечори відвідувань знаменитої міланської церкви Санта-Марія-делле-Граціє, де розташовується фреска, відбудуться протягом трьох місяців, але таких дат буде всього лише чотири.

«Дні відкритих дверей» заплановані по четвергах кожного з чотирьох найближчих місяців після прем’єри фільму: 31 жовтня, 28 листопада, 19 грудня і 30 січня. Двері будуть відкриті тільки в певні години – з 19:30 до 22:00. Організатори розраховують, що відвідати зал з фрескою да Вінчі зможуть приблизно 1,2 тисячі осіб. При цьому організатори також розраховують залучити до відвідування більше молоді у віці від 18 до 25 років. З тієї причини, що ця категорія найрідше відвідує монастир з фрескою «Таємна вечеря».

Коментарі