Кінець робочого тижня 28 і 29 листопада Італію накриє хвиля страйків працівників громадського транспорту. Італійці такі дні вже давно охрестили чорними. 

Для всіх, хто користується в Італії міським та міжміським громадським транспортом, слово sciopero (страйк) нічого доброго не віщує. Адже у дні страйків виникають великі проблеми з добиранням на роботу, у навчальні заклади і звідти додому. Зазвичай припиняють роботу метрополітени, трамваї, не їздить більшість автобусів, призупиняється рух потягів на залізницях. Тому про такі незручності попереджають завчасно.

Страйк у четвер 28 листопада стосуватиметься лише громадського транспорту в Мілані. Натомість другий страйк у п’ятницю 29 листопада матиме загальнодержавний характер і охопить всі категорії громадських та приватних працівників. 

Страйк 28 листопада оголосила профспілка CUB Trasporti як протест проти лібералізації та приватизації міланського місцевого громадського транспорту та проти продажу акцій групи АТМ.  

Страйк розпочнеться о 8.45 ранку і продовжиться до 15.00 год., а відтак відновиться о 18 год. до кінця робочої служби. 

На сайті Міністерства транспорту повідомляється, що страйк торкнеться також NET, компанії, яка управляє лініями в муніципалітеті Монца та в деяких провінціях Ломбардії.

Натомість страйк 29 листопада ініціювала профспілка USB як протест проти управління справою екс ILVA з Таранто та проти прохань ArcelorMittal, висловлених під час переговорів з урядом. 

У п’ятницю до загальнонаціонального страйку доєднаються працівники залізничного транспорту групи FS Italiane. Потяги призупинять свій рух залізницями з півночі 28 листопада до 21 год. вечора 29 листопада. Відомо, що страйк торкнеться регіональних залізничних ліній у П’ємонте, Валле-д’Аоста і співробітників Лігурійського регіонального управління Trenitalia. Від інших наразі очікується підтвердження.  

Страйк не пошириться на потяги далекого слідування. 

Для регіональних потягів у випадку страйку основні послуги гарантуються з 6.00 до 9.00 ранку та з 18.00 до 21.00 вечора. 

Під час страйку зв’язок між Римом Терміні та аеропортом Фьюмічіно надаватиметься потягом “Леонардо Експрес” або автобусами. 

Автобуси та метро у Римі працюватимуть у звичному режимі.

У Неаполі працівники ANM зупинять свою роботу на 4 години: з 11.30 до 15.30. Можливі незручності лише для лінії метро 1.

Профспілка USB Lavoro Privato Емілії-Романьї оголосила про підтримку працівників Tper. У Болоньї страйк відбуватиметься з 8:30 до 16:30 та з 19:30 до кінця служби. У цей час послуги міського, приміського та позаміського громадського транспорту пасажирам не гарантуються.

Страйк також торкнеться співробітників Ferrovie del Sud-Est. Можливе припинення руху потягів та автобусів. 

У Барі робота громадського транспорту гарантується у часові проміжки 5.00 – 8.00 та 12.30 – 15.30. На даний момент немає підтверджень можливих скасувань для інших перевізників залізничного та автомобільного транспорту в Барі та провінції.

Цілодобовий страйк також може спричинити перебої в місцевій службі громадського транспорту в Трієсте і торкнеться як водіїв, контролерів та перевіряючих, так і технічного та адміністративного персоналу. 

Проте Trieste Trasporti гарантує рух громадського транспорту з 6.00 до 9.00 та з 13.00 до 16.00.

Коментарі