Міністерство охорони здоров’я Італії відкликало з полиць супермаркетів небезпечні для здоров’я продукти харчування. Йдеться про окремі марки макаронних виробів, яєць, тунця та салямі. 

Рік розпочався з вилучення з продажу біологічних яєць агромарки Olivero Claudio із ризиком зараження бактерією сальмонелла, тунець Rio Mare, після виявлення в упакуванні фрагменту блакитного пластику, тортеллоні прошутто крудо у Penny Market і остання “новинка” небезпечних для здоров’я продуктів – салямі. 

Які саме виробники продукують ризики для нашого здоров’я? Зокрема, це домашній салямі бренду Salami Vida із потенційним зараженням сальмонеллою. Продукт продається шматками приблизно 1,8 кг з номером партії P193030 та мінімальним терміном зберігання 01.11.2020.

“Засуджене” салямі виготовлене для Salumi Vida Sas від Maggie Srl, на фабриці, що працює на via dei Laghi 28, у Торреано, провінція Удіне.

В якості запобіжного заходу рекомендується не вживати салямі вказаної партії та повертати його у магазин, у якому його придбали.

З 1 січня 2020 року незалежна інтернет-газета Il Fatto Alimentare, яка займається питаннями продовольства, повідомила про 17 відкликань, загалом 18-ми продуктів харчування.

Як зазначається на веб-сайті Istituto Superiore di Sanità, сальмонелла є найпоширенішим бактеріальним збудником у випадку інфекцій, що передаються продуктами харчування, як малими дозами, так і епідемічними. Насправді ж бактерія сальмонелла трапляється досить часто і загалом не надто небезпечна.

Сальмонелла передається через:

продукти харчування;

забруднену воду;

маленьких домашніх тварин;

поверхні, посуд і будь-яку їжу від інфікованих людей, які мало дбають про особисту гігієну.

Зокрема, сальмонельоз передається фекально-оральним шляхом, через прийом забрудненої їжі чи напоїв або контактним шляхом, через маніпуляції з предметами чи дрібними тваринами, у яких наявна сальмонелла. Однак потрапляння всередину нашого організму цієї бактерії не завжди призводить до прояву симптомів.

Коментарі