Всесвітня організація охорони здоров’я буквально декілька хвилин тому оголосила у своєму «Твіттері» про пандемію нового вірусу COVID-19. Раніше її учасники заявляли, що смертність від коронавірусу перевищила статистику летальних випадків по грипу, а також очікується посилення та розширення інфекційної атаки.

«Смертність від коронавірусу по всьому світові складає близько 3,4%. Для порівняння, сезонний грип зазвичай вбиває менш 1% заражених» – відмітили у організації. Серед інших відмінностей COVID-19 від грипу в ВООЗ назвали більш важкі ускладнення, оскільки у людей ще не встиг виробитися імунітет до коронавірусу.

Згідно з останніми даними, загальна кількість хворих COVID-19 в світі складає понад 121 тисячу осіб, а його жертвами стали більше чотирьох тисяч людей. При цьому медикам вдалося вилікувати понад 65 тисяч пацієнтів з коронавірусом.

Пандемією називають надзвичайно сильну епідемію, що характеризується поширенням інфекційного захворювання на всій території країни, територію суміжних держав, а іноді і багатьох країн світу. У даному разі підходять всі три характеристики – на планеті вірусом COVID-19 уражено вже 114 держав.

Гебрейісус закликав країни знайти баланс між захистом здоров’я, мінімізацією економічних і соціальних потрясінь і дотриманням прав людини. За його словами, необхідно вдосконалювати механізми реагування на надзвичайні ситуації, роз’яснювати громадянам ризики зараження, розповідати про способи захисту, відстежувати кожен контакт хворих, а також навчати медичний персонал.

Гендиректор ВООЗ подякував владі Ірану, Італії та Південної Кореї за заходи, що вживаються для боротьби з вірусом. Ці заходи завдають великої шкоди суспільству і економікам країн, зазначив він. Кілька країн продемонстрували, що цей вірус можна придушувати і контролювати.

Коментарі