По всій території Апеннінського півострова терміново відкривають притулки для чоловіків, що пережили розлучення. Це не помилка, не жарт та не фейк – дійсно, ситуація у останні десятиліття склалася таким чином, що після розлучення колишні дружини доводять італійських чоловіків у буквальному сенсі до банкрутства та відчаю.
Згідно зі статистичними даними, у 60 % випадків житло повністю переходить у володіння жінки, що залишається з дітьми, а 94 % чоловіків змушені виплачувати аліменти не тільки своїм малюкам, але і дружині, бо фінансово вона повинна відчувати себе не гірше, ніж у шлюбі. Вказані витрати виливаються у солідну суму – приблизно 1 000-1 500 євро у місяць. Такий вантаж важко подужати навіть стабільно працюючому чоловікові, не говорячи про тих татусів, що не мають постійного прибутку.
У результаті багато розлучених чоловіків після виплати усіх грошових зобов`язань не в змозі навіть забезпечити собі орендоване житло. Тому хтось поневіряється по будинкам друзів та знайомих, а деякі, взагалі, сплять у авто. Який вхід? Влада разом з Асоціацією розлучених сеньйорів швидко знайшла шлях подолання кризи – це організація притулків.
Оскільки проблема прийняла загальнодержавні масштаби, «пансіонатами для батьків» поступово обростає вся Італія. Зокрема, такі притулки є на Сардинії, у Болоньї, Турині та Ріміні. Доходить до того, що під подібні установи переобладнують вражаючі вілли, конфісковані у мафіозних структур.
Але є у вказаній схемі і своя ложка дьогтю. Справа у тому, що чоловік має право на проживання у притулку не більше року. За цей час він повинен вирішити фінансові та життєві проблеми, інакше йому доведеться перекваліфіковуватися у безхатьки та терміново змінювати соціальний статус.
Ось такі вони – плоди італійського матріархату!

Коментарі