Італійські археологи під час проведення розкопок в центральній частині країни, в долині річки Невола виявили розкішну гробницю залізного віку, в якій знаходилося безліч зброї, прикрас і навіть ціла колісниця.

Про дослідження розповідає Live Science. Знайти усипальницю археологам допомогла аерофотозйомка. Група на чолі з Федеріко Боскі з Університету Болоньї з повітря обстежила ділянку землі в місті Корінальдо, яку місцева влада виділила під будівництво спортивного комплексу.

З висоти пташиного польоту було помічено залишки великих круглих ровів. Вченим це здалося дивним. Подальші дослідження вони проводили вже на землі. Так, археологи виміряли електромагнітне поле на різних ділянках і виявили підземну аномалію. А магнітна зйомка підтвердила, що під поверхнею знаходиться безліч металевих предметів.

Було прийнято рішення про проведення розкопок. Таким чином, знайшли гробницю, наповнену стародавніми скарбами. Розміри усипальниці скромні – 3,2 х 2,8 метра. Однак її оточував цілий рів шириною 30 метрів. Крім того, над похованням у давнину був насипаний земляний курган.
В усипальниці вчені знайшли безліч різної зброї і предметів із заліза та бронзи. Зокрема, археологів вразив бронзовий військовий шолом, відро з такого ж матеріалу, відоме як сітула, і залишки колісниці.

Людських останків в гробниці не знайдено, тому особистість власника поховання залишається таємницею. Судячи з кількості і розкоші похоронних предметів, це була людина дуже високого соціального статусу. Археологи навіть назвали гробницю «княжою». Коли саме і з якої причини з усипальниці зникли останки, поки що невідомо. Версію про грабіжників могил дослідники не розглядали, оскільки скарби залишилися недоторканими.

Можливо, тіло поховано в верхній частині кургану. В цьому випадку кістки за минулі тисячоліття могли бути вивернуті з землі, роздроблені і викинуті в ході оранки, адже дану ділянку протягом багатьох століть традиційно використовували для сільського господарства.

Гробниця датується VII століттям до нашої ери, тобто їй близько 2 600 років. Ймовірно, вона належала культурі Пічені – громаді людей залізного віку, які населяли Адріатичне узбережжя Італії. Відомо, що вони були дуже войовничими. У 268 році до нашої ери Рим анексував їх землі.
Можливо, гробниця належала воєначальнику Пічені. На це вказує наявність у похованні колісниці і великої кількості зброї.

Коментарі