Коронавірус продовжує вирувати Італією. Докотився він і до Фріулі – Венеція-Джулія, яка досі вважалася зоною, вільною від COVID-2019. Наразі у країні захворіло трохи більше 2 500 осіб, з них вилікувалося 149, а померло – 79 людей.

У деяких закритих провінціях, звідки можна виїжджати тільки по пропусках, поліція фіксує спроби деяких громадян проникнути з зараженої зони у здорову. Поки що силовикам вдається цьому вчасно запобігати.

Але значно важче втримати інформаційну істерію, яка заволоділа умами та серцями багатьох громадян. Щоб покласти край цьому неподобству, влада Рима нещодавно започаткувала портал, на який відтепер можна звертатися зі скаргами на роздмухування паніки та навмисне поширювання недостовірних відомостей у суспільстві.

У соціальних мережах часто не тільки публікуються плітки, але й розповсюджуються псевдорецепти, за допомогою яких, буцімто можна врятуватися від коронавірусу. На щастя, серед розгулу брехунів, шарлатанів та панікерів є люди, які здатні дивитися на проблему з певною часткою гумору. Наприклад, у кондитерській міста П’яченца, що у регіоні Емілія-Романья, виготовили смачнючий десерт під назвою «коронавірус». Це тістечко в цілому повторює структуру COVID-2019, яку можна побачити у електронний мікроскоп.

Італійські вірусологи прогнозують, що з настанням справжнього весняного тепла хвороба буде вимушена відступити. Отож, тримаймося!

Коментарі