Відносно нещодавно сталася подія, яка вкотре продемонструвала світові перелік найкомфортніших урбаністичних локацій для життя людини. Мова йде про результати проведення знакового рейтингу Mercer, який багато років поспіль визначає найкраще місто планети відносно якості життя. За традицією, у конкурсі приймає участь 231 місто. Учасники рейтингу оцінюються по 39 факторам, серед яких обов`язково враховуються політичний, економічний та екологічний аспекти. Крім того, береться до уваги рівень розвитку сфери освіти, охорони здоров`я і транспортної системи, житлові умови мешканців та можливості працевлаштування.

З огляду на це у 2019 році визначилися впевнені переможці. Фаворитом став австрійський Відень – місто впродовж тривалого часу займало виключно перший щабель таблиці Mercer. Далі йдуть Цюріх та Ванкувер, а от полум`яне серце Італії, оповитий легендами Рим, на жаль, посідає 56 сходинку. Чому так сталося?

По-перше, не на користь міста на семи пагорбах зіграли купи сміття, що повсюдно зустрічаються на його древніх вулицях, недостатня кількість обладнаних парковок, а також високий рівень бюрократичних перепон, які постійно виникають на шляху пересічних громадян.

Експерти разом зі співробітниками університету La Sapienza паралельно вирішили провести власне дослідження, у ході якого визначили, де у Італії жити значно комфортніше, ніж у Римі. Місця у авангарді посіли Тренто та Порденоне. До списку ввійшли також Сондрио, Болонья і Флоренція. Невже доведеться відміняти римські канікули?

Коментарі