Виборчі ділянки на регіональних виборах в двох італійських областях Емілія-Романья і Калабрія відкрилися в неділю о 7-й ранку за місцевим часом. Жителям двох регіонів треба не тільки обрати нових президентів областей і членів обласних рад, а й дати орієнтир майбутнього розвитку політичної ситуації в Італії.

Всього на ділянки запрошено 3,5 мільйона жителів центральної Емілії-Романьї і два мільйони виборців з південної Калабрії. Дільниці працюватимуть до 23.00 за місцевим часом, після чого МВС, яке виконує в Італії функції виборчкому, почне офіційний підрахунок голосів. Одночасно стануть доступні результати exit poll, що їх замовляють різні ЗМІ.

Основна увага прикута до промислово розвиненої Емілії-Романьї, де за владу борються сенатор Лучія Боргондзоні, висунута коаліцією правоцентристських партій «Ліга», «Вперед, Італія» і «Брати Італії», і кандидат від Демократичної партії Стефано Боначчіні, який розраховує бути обраним на новий термін на посту голови регіону. Треба сказати, що рейтинги двох кандидатів значно випереджають підтримку решти п’яти претендентів.

Місцеві спостерігачі вважають, що результати обох голосувань покажуть, наскільки твердо стоїть на ногах нинішній уряд, утворений у вересні в результаті альянсу Демократичної партії і «Руху 5 зірок». Їх противники з правоцентристської коаліції неодноразово заявляли, що в разі перемоги на місцевому рівні будуть вимагати проведення позачергових загальнонаціональних виборів.

Коментарі