Верховний касаційний суд Італії, 26 грудня прийняв епохальне рішення: з цієї хвилини вирощування марихуани у малих обсягах та домашніх умовах не кваліфікується як злочин. Про це повідомляє інформаційне агентство Agi.

Раніше касаційний суд керувався постановами Верховного конституційного, який на протязі багатьох років бачив у вказаних діях чіткі ознаки злочину. Зараз трактовка кардинально змінилася.
Хоча до цього все йшло. Нагадаємо, що 13 грудня нижня палата парламенту Італії таки схвалила поправку, що дозволяє продаж квітів конопель. Тому відтепер як реалізація, так і культивування зілля (у певних межах) отримали впевнене зелене світло.

Подібні рішення мають місце не тільки в Італії. У ряді країн світу влада легалізувала марихуану для використання в медичних і рекреаційних цілях. Першою країною, де в 2013 році був дозволений відомий наркотик, став Уругвай. З 2017 року у цій державі його вільно продають в аптеках. Але більшість країн дотримуються іншої, більш жорсткої та безкомпромісної політики в даному питанні. Станом на лютий 2018 року Конвенцію про наркотичні засоби, мета якої – заборона виробництва і доступу до продуктів канабісу, кокаїну і опіуму, за винятком наукових досліджень і медичного призначення, підписали 186 держав.

Коментарі