Антивірусні препарати, що застосовуються при лікуванні СНІДу та лихоманки Ебола, допомогли медикам вилікувати трьох перших італійців хворих на COVID-19. Про це 27 лютого повідомив представник керівництва Національного інституту інфекційних захворювань Lazzaro Spallanzani.

Як пояснили вчені, при лікуванні пацієнтів застосовувалася противірусна терапія, що зазвичай використовується при інших патологіях. Маються на увазі препарати, які дають позитивні результати під час боротьби зі СНІДом та лихоманкою Ебола. Додатково, для відновлення дихальних функцій, були застосовані апарати для штучної вентиляції легенів.

Вказані препарати авторизовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я як експериментальні ліки. Наскільки вони дієві у глобальному сенсі, стане зрозуміло найближчим часом, але перші результати вже є. При цьому уточнюється, що препарат проти лихоманки Ебола більш сильнодіючий – саме його застосовували у плані лікування подружньої пари з Китаю.

На даний час у Італії захворіло 650 осіб, померло – 17 (здебільшого – це літні люди). Наразі відомо, що на коронавірус захворіла перша українка. Жінці 25 років, вона нещодавно повернулася з провінції Кремона у Ломбардії до містечка Монтано-Антілії, де мешкають її батьки. Через п’ять діб після приїзду її стан погіршився. Наразі українку ушпиталили у одну з лікарень Неаполя, стан жінки некритичний.

Коментарі