Як ви ставитеся до підвищення пенсійного віку? Мабуть, у будь-якій країні світу подібні пропозиції уряду викликають негативну реакцію. От і керівники провідних профспілок Італії висловилися категорично проти нещодавно обговорюваного підвищення пенсійного віку на два роки, передає Il Messaggero.

Як повідомлялося раніше, італійський уряд розглядав варіант підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. До цього часу було чинне «правило 100», що означало наступне: сума віку та стажу має становити не менше 100, причому вік людини передбачається у межах 62 (але не молодше), а стаж – від 38 років.
Зараз же урядовці вирішили замінити знану формулу «правилом 102», підвищивши мінімальний вік виходу на пенсію на два роки.

Профспілки неабияк збурилися, тому що їх учасники вважають – такий безглуздий підхід не дозволить вирішити жодну з проблем ринку праці.

Реформа, яка знизила пенсійний вік з 67 до 62 років (при наявності достатнього стажу), була затверджена в 2018 році за ініціативою «Ліги» Маттео Сальвіні. На офіційному рівні члени нинішнього уряду спростовують намір знову підвищити сталі параметри, при цьому деякі представники правлячої коаліції регулярно виступають з такими пропозиціями.

Коментарі