Лікарі загальної практики для лікування коронавірусу зможуть призначати препарати проти ВІЛ-СНІДу. Про це Radio Capital повідомив Нікола Магріні, директор AIFA (Agenzia italiana del farmaco). Він зазначив, що для отримання препарату проти Covid-19 знадобиться два роки. 

ПРЕПАРАТАМИ ПРОТИ СНІДу ЛІКУВАТИМУТЬ COVID19

“Незабаром ми надамо можливість сімейним лікарям для лікування Covid-19  призначити препарати проти СНІДу. Для інших препаратів, таких як антималярійний хлорохін, – підкреслює Магріні, – натомість існують “ризики” та “необхідна обережність щодо масового вживання”.

Коментуючи повідомлення про відсутність певних видів ліків, Магріні сказав, що над питанням “деяких основних лікарських засобів, таких як анестетики, ми працюємо. Деякі медикаменти, які закуповуються громадянами з профілактикою, також відсутні. Хоча “неправда, що в лікарнях спостерігається дефіцит кисню та інсуліну”.

НА ПОРОЗІ – НОВИЙ ПІК ІНФЕКЦІЇ

Раньєрі Герра, заступник директора ВООЗ, говорив про більш ніж ймовірну можливість повернення піку інфікування Covid-19. Магріні з ним погодився, зазначивши, що мова йде про “загальний пік інфікованих у стаціонарах. Натомість кількість нових випадків, що значно важливіше, зменшується вже чотири дні. Але, за словами директора AIFA, у домівках нам доведеться залишатися ще принаймні 2-3 тижні.

Магріні назвав коронавірус “поганим вірусом, але не дуже поганим”, оскільки смертність від Sarà та Mers була значно вищою. Він більш серйозний, ніж профільний сезонний грип, але не є вірусом кінця світу, як його описують у деяких передачах”. 

“Ми, звичайно, ще не вийшли з надзвичайної кризи, яка шокувала наші лікарні, але цифри зрозумілі, і вони говорять про зменшення кількості нових випадків.  Словом, очевидна зміна напрямку. Це має принципове значення, оскільки воно відображає моделі та графіки. Отже, хороші дані”.

НА СТВОРЕННЯ ПРЕПАРАТУ ПРОТИ COVID19 – ДВА РОКИ

Багато часу необхідно для експериментів першого препарату проти Covid-19. “Процес виявлення та підтвердження дії препарату тривалий, принаймні, пару років. Поміркуймо над новим моноклоналом, відкритим голандцями: вони не почнуть експериментувати на людях раніше року, а остаточні результати зможуть отримати не раніше, ніж через 24-28 місяців. Є кілька тривалих випробувань уже відомих препаратів”, – пояснив Магріні.

Коментарі