Поштова марка до 100-річчя від дня народження класика світового кінематографу, видатного кінорежисера Федеріко Фелліні в понеділок випущена в обіг в Італії.
На ній відтворено автопортрет маестро з «Книги сновидінь», в яку Фелліні записував і замальовував свої сни і фантазії на протязі 30 років, з початку 1960-х. У верхній частині марки розміщено напис: Federico Fellini 1920-1993.

За інформацією міністерства економічного розвитку Італії, поштова марка розміром 30 х 40 мм і номіналом В (1,1 євро) випущена у кількості 500 тисяч примірників. У понеділок в рідному місті режисера, Ріміні, проведуть урочисте гасіння нового знаку поштової оплати.

Майбутній володар п’яти премій «Оскар» і «Золотої пальмової гілки» Канського кінофестивалю – Фелліні, народився 20 січня 1920 року в родині комівояжера в місті Ріміні на узбережжі Адріатичного моря. До 100-річчя від дня народження класика світового кінематографу приурочена велика програма пам’ятних заходів, які будуть проводитися на Апеннінах протягом всього 2020 року.

На даний час в залах багатьох італійських кінотеатрів діє ретроспектива, в рамках якої показуються п’ять фільмів Фелліні – «Білий шейх», «Мамії», «Солодке життя», «Вісім з половиною» і «Амаркорд». Всі кінострічки демонструються у відреставрованому вигляді.

Центром пам’ятних заходів з нагоди ювілею Фелліні стане Ріміні. У понеділок ввечері на головній міській площі буде розрізано величезний торт, зроблений на честь великого земляка кондитером Роберто Ріналдіні. Після цього в місцевому Театрі Галлі відбудеться концерт під назвою «З днем народження, Федеріко!», на якому звучатиме чарівна музика з фільмів Фелліні.

Коментарі