У період з 11 по 24 березня співробітники правоохоронних органів Італії затримали на вулицях 115 тисяч порушників загальнонаціонального карантину, повідомили в МВС країни в середу, 25 березня.

Згідно з декретом уряду, громадяни можуть перебувати в громадських місцях тільки по дорозі на роботу, до лікаря, а також у виняткових обставинах, і в кожному випадку повинні мати у своєму розпорядженні документальне підтвердження.

Але в останні дні спостерігається позитивна тенденція – число порушників скорочується. Важливо розуміти: Італія – не єдина країна, яка живе в умовах суворого карантину. В Іспанії, наприклад, артисти дають онлайн-концерти, щоб у людей було менше спокус виходити з дому. Замкнені в чотирьох стінах, вони розсилають один одному іронічні меми на тему того, як змінилося життя в режимі карантину. Звичайно, епідемія – не привід для жартів, але люди просто намагаються підтримати один одного.

Тим часом COVID-19 продовжує ширитися планетою. Сьогодні, 25 березня, кількість жертв коронавірусу у Італії наблизилася до семи з половиною тисяч, а видужали – 9 362 людини. У цілому в світі цифра заражених добігає до півмільйона.