“З Санта-Марія в Трастевере я обіймаю вас усіх борців надії, які зробили цей день справжнім Різдвом”. Такими словами Дон Марко Гнаві, парафіяльний священик Санта-Марії в Трастевере, привітав у Twitter тих, хто зробив можливим святковий обід для вбогих та співпрацював на різдвяному обіді з бідними, що відбувся сьогодні в римській базиліці з ініціативи громади Сант-Егідіо.

Понад тисяча людей, в атмосфері великої радості та знайомства, зібралися сьогодні опівдні на щорічному Різдвяному засіданні Громади для бездомних, самотніх літніх людей та сімей у скрутному становищі. Такі святкування у Римі стали традиційними з Різдва 1982 року.

Різдвяні обіди громада Сант-Егідіо зорганізувала й в інших містах Італії та світу. Близько 60 тис. потребуючих відвідали їх у сотнях італійських міст, у тому числі в Болоньї, Катанії, Флоренції, Генуї, Массіні, Мілані, Неаполі, Падуї, Пармі, Турині, Трієсте. 

Як завжди, меню різдвяного обіду Сант-Егідіо включало в себе закуску, лазанью, фрикадельки з овочами, свіжі фрукти, панеттоне, ігристе вино, каву та шоколад. Крім того, всі знані гості отримали від волонтерів подарунки, призначені спеціально для них: корисні предмети, такі як ковдри та спальні мішки, радіо, одяг, засоби особистої гігієни, наплічники, сумки, а також їжу та солодощі.

“Ми організовуємо це так, щоб ніхто не був обділений увагою, – пояснили предствники Громади. – Великий стіл здатний зібрати багато різних людей. Різдво для всіх. У той час, коли говориться і живеться занадто часто контрастно і в протистоянні, ми хочемо запропонувати образ, який вже є реальністю у багатьох частинах нашої країни і являє собою людське обличчя наших італійських міст”.

Велике свято великодушності, відкрите для всіх, організовується і в інших країнах Європи і та на інших континентах.

“Ми хотіли б жити так кожен день у році, і вважаємо, що це можливо, враховуючи велику кількість людей, які приєдналися до нас на це Різдво, допомагаючи розширити людську родину для тих, хто її потребує”, – зазначили в громаді Сант-Егідіо.

Коментарі