У Тоскані сталася подія, що змусила власників енотек та знаних колекціонерів неабияк напружитися: винороби-ентузіасти з Тоскани спільно з істориками вирішили відтворити хмільний виноградний напій за рецептом, якому більше 2,5 тисяч років.

Антоніо Арріґі – натхненнику проекту, цікаву ідею підказав знайомий вчений з міланського університету. Він розповів, що колись на грецькому острові Хіос існувала традиція вимочувати виноградні грона у водах Егейського моря. Незвичайний спосіб користувався величезним попитом, бо додавав вину яскравого смаку та інших незаперечних принад.

Тосканський винороб Антоніо до цього 11 років займався виготовленням напоїв з найкращих сортів винограду та експериментував з настоюванням у глиняному посуді. Після того, як чоловік почув про древній спосіб родом з Греції, він відразу вирішив втілити його у життя. Таким чином, зусиллями Арріґі та його друга-професора з`явилося італійське вино морів під назвою Nesos. Сировину для напою на протязі певного часу вимочують поблизу острова Ельба, а потім сушать природнім чином під дією сонячних променів. Після цього напій богів поміщають для бродіння у глиняні амфори.

Чим вирізняється екзотичний спосіб і чому він подобався жителям Древньої Греції? Справа у тому, що коли виноградні грона, складені у плетені корзини, поміщали у прохолодну морську пучину, з ягод поступово змивався характерний наліт. Це дозволяло добитися абсолютно нового смаку – адже, чим тоншою була біла плівка, тим швидше висихав виноград, причому не губився багатий смак ягід. Після додавання меду або ізюму, вино можна було довше зберігати та перевозити на далекі відстані. Завдяки цьому греки вбивали двох зайців – самі пили смачні напої та вдовольняли попит жителів інших держав (зокрема, активна торгівля велася з Марселем).

У виробництві Арріґі притримується старовинної технології: використовує справжні амфори, у яких настоює виноград сорту Ансоніка (схожий на грецький аналог). До цього ягоди п`ять днів проводять у водах Середземномор’я, на глибині семи метрів.

Залишилося з’ясувати, наскільки вигідним з фінансової точки зору у подальшому стане цей, дещо авантюрний експеримент.

Коментарі