Чи ви бачили коли-небудь Вефлеємне містечко під водою? Фантазія? Зовсім ні. Воно насправді існує. Щороку його встановлюють під водами Лаго Маджоре у Лавено Момбелло у Ломбардії. І воно настільки незвичайне, що заслуговує на окрему увагу. 

Ця унікальна скульптурна композиція створена на глибині трьох метрів. Кожна скульптура підсвічена підводними вогнями, завдяки чому їх добре видно з набережної головної площі міста.  

Сорок скульптур, що відтворюють сцену народження Сина Божого, заввишки з людський зріст, зроблені з камінних блоків із Віченци. 

Аби встановити на дні озера Вертеп загальною вагою трохи менше двадцяти тон потребуються чималі організаційні зусилля водолазів і кранів, які опускають скульптури у воду.  

Щороку підводне Вефлеємне містечко супроводжується незабутнім дійством. Так, 24 грудня о 22.45 вечора процесія із факелами та скульптурою новонародженого Ісуса прямує від церкви до озера. На узбережжі фігуру немовляти передають у руки дайверів, які занурюють скульптуру в мушлю. У той час інші водолази факелами підсвічують поверхню води, завдяки чому дійство набуває таємничої магії.  

На дні озера сталевим кабелем завдовжки двадцять метрів закріплено також ялинку. Лебідка дозволяє йому рухатись, то підіймаючись над водою, то ховаючись під нею, пропонуючи глядачам особливе світлове шоу та емоції. 

У Різдвяний час туристи кидають в озеро монети, сподіваючись на щасливий прийдешній рік.

Єдиний підводний Вертеп у водах Лаго Маджоре в Лавено Момбелло можна побачити до 11 січня, коли його розберуть і приберуть до наступних Різдвяних свят. 

Коментарі