Серед усіх вертепів, які папа Франциск цього Різдва отримав у подарунок, є один, який вразив його особливо. Це сучасний вертеп, у якому Йосиф колише маленького Ісуса і доглядає за ним, а Марія відпочиває. Цей вертеп – спроба вирішити питання домашньої роботи для жінок, аспект, який часто сприймається як належне або навіть ігнорується.

Під час останньої загальної передріздвяної зустрічі, понтифік весело повідомив, що отримав у подарунок унікальний вертеп. “Мені подарували картинку особливого маленького вертепу, який називається “нехай мама відпочине”.  На ній зображено сплячу Мадонну та Йосифа з маленьким хлопчиком на руках, якого він заколисав. Скільки з вас, – продовжив Папа, звертаючись до вірних, присутніх у той час в Aula Nervi, – повинні розділити ніч між чоловіком і дружиною для немовляти, яке плаче, плаче, плаче … “нехай мама відпочине”, – зазначив Папа – це ніжність сім’ї, подружжя”.

Згідно з Глобальним звітом про гендерний розрив Всесвітнього економічного форуму 2020 року щодо рівності між чоловіками та жінками у всіх сферах життя, включаючи політику, дорога довга – 99,5 років. Ще довший шлях до рівності в доступі до економічної участі: 257 років у всьому світі.