Людство віками шукає можливість продовжити життя за допомогою різних методів, зокрема, споживання продуктів, які могли б стати панацеєю від невиліковних та важких хвороб. Наприклад, в Італії, де чилійський перець є традиційним інгредієнтом місцевої кухні, провели цікаве дослідження. У його рамках було вивчено показники смертності серед десятків тисяч чоловік. Частина з них активно вживала в їжу чилі, а інша – ні.

У дослідженні, яке проводилося протягом 8 років, взяли участь близько 25 000 чоловік в регіоні Молізе на півдні Італії. CNN повідомляє про наступні факти: вчені виявили, що ризик смерті від серцевого нападу був на 40 % нижче серед тих, хто їв перець чилі принаймні чотири рази на тиждень. Також смертність від інсульту скоротилася більш ніж удвічі – про це свідчать результати, опубліковані у понеділок в Журналі Американського коледжу кардіології.

Відзначається цікава тенденція: на результати вплинув тип дієти, якої дотримувалися люди, що прийняли участь у розширеному досліджені. Видання також цитує слова епідеміолога з Середземноморського неврологічного інституту сеньйора Боначчі, який говорить, що для тих, хто не дотримувався «середземноморської дієти» та вживав менш здорову їжу, перець чилі став своєрідним захисним бар’єром від розвитку важких хвороб.

Зараз команда планує дослідити біохімічні механізми, які роблять перець чилі корисним для нашого здоров’я. Вчені інших країн довіряють висновкам італійських фахівців. Так, англієць Йен Джонсон, дослідник харчування Quadram Institute Bioscience в Норвіч, високо оцінив роботу італійців, наголосивши на тому, що вони використовують у своїй роботі досить надійні методи.

Коментарі