Грудень 2019 року позначився історичним переломом у Ватикані. Стіни папської резиденції перестали замовчувати сексуальну розбещеність духовенства. Папа Франциск скасував папську таємницю у випадках сексуального насильства та жорстокого поводження з неповнолітніми, вчиненими священнослужителями. 

Папа підписав два важливих документи. Один із них відміняє папську таємницю, зводячи її до простої службової таємниці, інший, змінюючи норми, що стосуються найважчих злочинів, надає мирянам роль адвоката та збільшує максимальний вік жертв педофілії та дитячої порнографії з 14 до 18 років. Перший “рескриптум” набирає чинності одразу ж після його публікації в “Osservatore Romano”, а другий – з 1 січня 2020 року, після того як буде включений до Acta Apostolicae. 

Рішення про скасування папської таємниці у випадках зловживань неповнолітніми, сексуального насильства та дитячої порнографії, вчинених священнослужителями, є “важливим рішенням, яке не ризиковано визначати історичним”, – зазначає Андреа Торніеллі, редактор прес-служби Ватикану”. Це означає, що скарги, свідчення та процесуальні документи щодо випадків зловживань, які зберігаються в архівах ватиканських дикастерій та в єпархіях, що до сих пір підлягали папській таємниці, можуть бути доставлені слідчим магістратам відповідних країн, які їх вимагають: знак відкритості, доступності, прозорості, співпраці з цивільними органами влади. 

Коментарі