Хоча останнім часом нерідко можна почути, що життя у час пандемії як під час війни, реальність все-таки дуже різниться. Вогнища коронавірусу в Італії позакривали європейські кордони. А кордон під час пандемії, як у час війни, штурмом не візьмеш. Саме тому сотня українців, які поверталися з Італії на Батьківщину, опинилися заблокованими на кордоні між Італією та Словенією. Словенські прикордонники не пропускають автобуси, що виїхали з Італії, через спалах коронавірусу в останній. 

На італійсько-словенький кордон автобуси з українцями прибули ввечері 12 березня. Місцеві прикордонники поміряли температуру у водіїв та ухвалили рішення не пропускати пасажирський транспорт. Словенська поліція намагається вигнати українців з паркінгу на КПП та змусити повернутися назад до Італії. Проте останні категорично відмовляються це робити.

Ситуація патова: у більшості українців за біометричними паспортами закінчується термін перебування на території ЄС. Страх депортації і заборони на в’їзд погнали їх із Італії в Україну і назад вони повертатися не хочуть.

“До Італії назад ніхто не хоче повертатися. Багато пасажирів не мають куди повертатися. Люди їздять за біопаспортами і у них закінчуються дні. Якщо вони будуть вертатися, їм просто дадуть депортацію”, − розповідають затримані “біометричні” заробітчани.

За словами українців, вони зв’язувались із консулами МЗС України в Італії, Словенії та Австрії, які обіцяють їм допомогти. Над вирішенням питання заблокованих працюють також представники автобусних перевізників.

Автобуси прямували за маршрутом Мілан-Київ та Барі-Херсон.

Коментарі