Загроза пандемії коронавірусу COVID-2019 стає реальнішою зі збільшенням у світі числа заражених людей. Про це 9 березня повідомив на брифінгу в Женеві генеральний секретар Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус.

Він підкреслив, що поширення інфекції носить нерівномірний характер, оскільки більша частина хворих зосереджена лише у деяких країнах. За словами Гебрейесуса, навіть в тому випадку, якщо епідемія коронавірусу переросте в пандемію, її все одно можна буде певним чином контролювати, впровадивши рішучі заходи.

У цьому ключі він зазначив досвід Китаю, якому вдалося взяти поширення COVID-2019 під контроль і домогтися одужання більше 70% хворих, а також зусилля Південної Кореї та Італії, де влада пішла на радикальні кроки щодо стримування поширення вірусу.

Гендиректор ВООЗ також поінформував журналістів, що організація направила лабораторне обладнання в 120 країн, медичні захисні засоби – у 57 держав, а в найближчому майбутньому здійснить поставки індивідуальних засобів захисту ще в 28 країн. Крім цього, Гебрейесус подякував країнам і фондам, які виділили ВООЗ грошові кошти (в цілому $ 300 млн) на стримування поширення коронавірусу в світі.

Зрозуміло одне – посадовці ніколи не звертаються до загалу без причини: то чи не являються ці виступи прелюдією до об’явлення пандемії? Поживемо – побачимо.

Коментарі