Коронавірусна надзвичайна ситуація продовжує залишати тривогу серед населення, але, на думку вірусологів, є щонайменше 5 поважних причин не панікувати.

Насамеперед, тому що в Італії відмінна система охорони здоров’я. “У високотехнологічних західних країнах з неї виходять навіть пацієнти в складних умовах. Ми можемо розраховувати на хорошу мережу інтенсивної терапії”, – повідомив Corriere della Sera П’єрлуіджі Віале, директор відділення інфекційних хвороб Сант-Орсола в Болоньї.

Літні люди також одужують

“Навіть після 75 років, якщо інших серйозних захворювань немає, людина одужує”, – підкреслює фахівець із інфекційних захворювань. Спокій також продиктований даними, опублікованими Фондом Гімбе, згідно з якими люди, які померли до цього часу, були переважно 80 річного віку і мали інші серйозні захворювання. 

Кількість одужань щораз збільшується 

За словами Віале, “Covid 19 – це захворювання з низьким рівнем смертності. Із 100 пацієнтів у 80 – симптоми захворювання банальні,  у 20 розвивається пневмонія, і лише 5 з них потребують інтенсивної терапії. 

Дітям не загрожує небезпека

Коронавірус мало торкається дітей, а ті, хто інфікується, одужують легко. Можливо, вакцина проти кору, обов’язкова в Італії, може зберегти їх від цього вірусу. Навіть у Китаї постраждалі діти становлять лише 1%, і смертей немає. На щастя, немовлята також не застраховані від COVID-19, а жінки з коронавірусом поки що не передали хворобу своїм дітям. На підтвердження цього є не лише випадок китаянки, а й позитивної із П’яченци, яка народила і була госпіталізована разом із чоловіком. Istituto Superiore di Sanità заспокоїв майбутніх і годуючих мам: “В даний час немає ніяких показань до кесаревого розтину. Невідомо, чи відбувається вертикальна передача під час гестації”.

Географічна замкнутість

Початкові спалахи обмежуються однією географічною територією, і “доки територіальне поширення епідемії не піддається управлінню з точки зору масштабів та залучених муніципалітетів, можна вжити ефективних заходів щодо стримування та сподіватися, що епідемія сповільниться”, – пояснює П’єр Луїджі Лопалько, епідеміолог Пізанського університету. Висловлюється гіпотеза, що спалахи у Венето та Ломбардії, можливо, мали спільне походження, але зараз це не має значення для реалізації подальших стратегій. “Реконструкція ланцюга передачі могла б служити лише для кращої інтерпретації явища і, отже, для того, щоб скласти майбутній сценарій”, – підсумовує вірусолог.

Коментарі